© Copyright TermoEco 2020 .r

TermoEco
Karol Robaczewski

ul. Sadownicza 1, 
86-021 Żołędowo k. Bydgoszczy
NIP: 967-112-75-60


Obsługujemy Toruń, Bydgoszcz,
województwo kujawsko-pomorskie

lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Jak znaleźć pękniętą rurę w podłodze?
23 lutego 2022

Osuszanie Osuszanie podposadzkowe, czy wyschnie samoczynnie?

Z zalaniem podposadzkowym mamy do czynienia wówczas, gdy woda dostanie się pod betonową szlichtę. Może wystąpić przez uszkodzoną  instalacje wodno-kanalizacyjne lub ogrzewanie podłogowe. Braknatychmiastowej reakcji zwiększa ryzyko podciągania wilgoci w górę ściany, która niszczy farbę, tynk, listwy, a nawetmeble. Powstaje niebezpieczne dla zdrowia środowisko, które sprzyja rozwojowi zarodników grzybów, pleśni i innychżywych organizmów. Oczekiwanie na samoczynne wyschnięcie prowadzi także do pojawienia się trudnych do usunięciawykwitów solnych na ścianach. Dlatego konieczne staje się wykonanie profesjonalnego osuszania podposadzkowego.

 

Kiedy należy wykonać osuszanie podposadzkowe?

 

Osuszanie podposadzkowe to nowoczesna i niezwykle popularna metoda. Jest skutecznym sojusznikiem w walce zdużymi i uciążliwymi zawilgoceniami, które powstały w wyniku powodzi lub zalania. Profesjonalne firmy wykorzystująpodciśnieniowe pompy wraz z osuszaczami adsorpcyjnymi, które pozwalają skutecznie osuszyć zalane strefy bez konieczności wymianyizolacji, kucia wylewki czy usuwania podłóg.

 

W sytuacji, kiedy woda została zamknięta pod posadzką, samoczynne wyschnięcie jest niemożliwe. Z pomocą przychodziwięc osuszanie podposadzkowe. Dzięki tej innowacyjnej metodzie można usunąć nadmiar wilgoci nawet z trudnodostępnych stref, np. warstw izolacji zamkniętych - wykonanych ze styropianu lub wełny mineralnej. 

 

Osuszanie podposadzkowe – czy warto?

 

Wiele osób zastanawia się nad sensem osuszania warstw izolacji, ponieważ z zewnątrz problem jest niemal niewidoczny. Jednakzaniechanie lub niedostateczne wysuszenie strefy podposadzkowej prowadzi do rozwoju szkodliwych dla zdrowia pleśnii grzybów. Warto wybrać profesjonalną ekipę, która wykona precyzyjny pomiar wilgoci przed i po osuszeniu. Powinnatakże dysponować specjalistycznym sprzętem. Osuszacze ciśnieniowe skutecznie usuną wilgoć z izolacji. Cały proceswymaga czasu, cierpliwości oraz dokładności.

+48 570 245 110

TermoEco