Pomiary wilgotności materiałów i powietrza

Urządzenie do pomiaru wilgotnościPodstawową czynnością w przebiegu procesu osuszania jest monitorowanie wilgotności powierzchni osuszanych oraz poziomu wilgotności powietrza. Zapewniamy pomiary urządzeniami z najwyższej pułki, które potrafią bezinwazyjnie sprawdzić wilgotność badanego materiału nawet  do głębokości 40 cm. 


Wilgotność powietrza to zawartość pary wodnej w powietrzu. Prawidłowa i najlepsza wilgotność powietrza w jakiej się czuje człowiek, to zakres między 40% -60%., zaś akceptowalna, która może występować w pomieszczeniach to 30% do 65%. Prawidłowe utrzymanie wilgotności powietrza jest bardzo ważne dla zdrowia i nie tylko. Zła wilgotność powietrza  powoduje również uszkodzenia ubrań, mebli , książek oraz wiele innych cennych dla nas rzeczy.


Wilgotność w pomieszczeniach jest różna w zależności od pory roku. Utrzymanie zatem odpowiedniej wilgotności powietrza jest zatem bardzo ważnym aspektem naszego życia. Latem gdy występują intensywne opady, wilgotność powietrza może dochodzić nawet do 90% zaś zimą w ogrzewanym i nie wentylowanym pomieszczeniu może spaść do 20%.

Kontakt

TermoEco
ul. Gdańska 25
85-005 Bydgoszcz

tel.: 570 245 110
Obsługujemy całe woj. kuj.-pomorskie, Bydgoszcz, Toruń

Infolinia czynna
pn - sob w godz. 7.00 - 20.00

e-mail: biuro@termoeco.pl

Kontakt

Prośba o kontakt

Mapa dojazdu