© Copyright TermoEco 2020 .r

TermoEco
Karol Robaczewski

ul. Sadownicza 1, 
86-021 Żołędowo k. Bydgoszczy
NIP: 967-112-75-60


Obsługujemy Toruń, Bydgoszcz,
województwo kujawsko-pomorskie

lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ile kosztuje osuszanie ścian po zalaniu
18 sierpnia 2020

NA CZYM POLEGA OSUSZANIE STREFY PODPOSADZKOWEJ? - TERMOECO

Bardzo niebezpiecznym zdarzeniem może być zalanie, którego skutkiem jest przeniknięcie wody do warstw izolacyjnych poniżej poziomu posadzki. Wówczas trudno liczyć na samoistne wysuszenie tej strefy, które może trwać bardzo długo, a w tym czasie prawdopodobnie powstaną dodatkowe utrudnienia, których usunięcie może być skomplikowane i kosztowne. Wyjściem z takiej sytuacji jest profesjonalne osuszanie strefy podposadzkowej.

 

Na czym polega to działanie?

 

Zastosowanie standardowych metod w celu osiągnięcia zakładanego efektu w przypadku trudno dostępnych miejsc przeważnie nie jest możliwe. Konieczne jest wówczas użycie specjalistycznych urządzeń, które będą w stanie wydobyć wilgoć z wylewki czy poszczególnych warstw izolacji. Bardzo dobrym sprzętem w takiej sytuacji może być przede wszystkim wysokowydajna pompa, która za sprawą metody podciśnieniowej jest w stanie osuszyć zalane warstwy posadzki. Powietrze odsysane wraz ze zgromadzoną wodą, a następnie jest do tej strefy z dużą mocą wpuszczane suche powietrze wytworzone przez osuszacze adsorpcyjne.

 

Ochrona przed zniszczeniami

 

Gdy doszło do zalania na skutek powodzi, awarii instalacji wodnej czy innej przyczyny wiele osób może się obawiać, że konieczne będą poważne zniszczenia posadzki i kucie płytek, które spowodują, że potrzebna będzie całkowita przebudowa pomieszczenia. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń do osuszania strefy podposadzkowej pozwala na zdejmowanie płytek bez konieczności ich kucia, co pozwoli na uchronienie ich przed uszkodzeniem. W ten sposób możliwe będzie ich ponowne wykorzystanie, co przełoży się na zaoszczędzony czas oraz koszty.

 

Ewentualne skutki braku podjęcia działań

 

Wykonanie osuszania strefy podposadzkowej i powierzenie tej usługi doświadczonym specjalistom pozwala uniknąć poważnych konsekwencji, które mogą być efektem zaniechania tych działań. Wówczas może powstawać pleśń nie tylko pod posadzką, ale także na ścianach, co będzie skutkować ich stopniowym niszczeniem, powstawaniem nieestetycznych plam, a także wydobywaniem się nieprzyjemnego zapachu. Wszystkich tych niedogodności pozwala uniknąć zdecydowanie się na osuszanie strefy podposadzkowej.

 

+48 570 245 110

TermoEco