© Copyright TermoEco 2020 .r

TermoEco
Karol Robaczewski

ul. Sadownicza 1, 
86-021 Żołędowo k. Bydgoszczy
NIP: 967-112-75-60


Obsługujemy Toruń, Bydgoszcz,
województwo kujawsko-pomorskie

lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ile kosztuje osuszanie ścian po zalaniu
18 sierpnia 2020

DLACZEGO WAŻNE JEST ODGRZYBIANIE BUDYNKÓW? - TERMOECO

Niektórzy właściciele obiektów zmagają się zaciekami na ścianach czy suficie, ale nie podejmują konkretnych działań w tym zakresie. Odgrzybianie budynków wykonane we właściwym czasie jest jednak istotne, dlatego też nie powinno się rezygnować lub przekładać tych decyzji na później, gdyż może to przynieść negatywne skutki, również dla naszego zdrowia. Z jakich powodów przede wszystkim powinno się zdecydować na podjęcie tych działań?

 

Korzyści zdrowotne 

Rozwój grzyba wpływa negatywnie na nasze zdrowie i jakość powietrza w pomieszczeniu. Szczególnie zagrożone pod tym względem są osoby, które mają częste problemy z układem oddechowym, w tym chociażby zmagające się z astmą. Rozwijająca się pleśń mogą jedynie pogłębić te problemy, wywoływać niepotrzebne infekcje czy objawy bólowe. Wpływa to również na nasze samopoczucie i przekłada się na komfort codziennego funkcjonowania w tym pomieszczeniu, dlatego tak ważne w przypadku przede wszystkim tych osób jest wykonanie odgrzybiania budynków.

 

Stopniowa destrukcja ścian 

Odgrzybianie budynków powoduje także, że możemy uchronić się przed możliwością stopniowego niszczenia ścian czy sufitu. Rozwój drobnoustrojów wpływa niekorzystnie na trwałość materiałów budowlanych, ale także jest elementem obniżającym estetykę. Wygląda to niekorzystnie, tym bardziej, jeśli powstaje w miejscu eksponowanym i łatwo dostępnym dla wzroku osób wchodzących do pomieszczenia, dlatego warto się przed tym uchronić we właściwym czasie.

 

Ochrona przed większymi kosztami 

Zareagowanie we właściwym momencie sprawia, że możemy uchronić się przed większymi kosztami potencjalnych napraw w przyszłości. Brak podjętych działań na wczesnym etapie rozwoju pleśni może spowodować w zakresie odgrzybiania budynków może przełożyć się na większy obszar objęty powstawaniem wilgoci, a także przenikanie jej do głębszych warstw budynku. Wówczas zakres prac będzie również większy, co może przełożyć się na wyższe nakłady

 

+48 570 245 110

TermoEco