© Copyright TermoEco 2020 .r

TermoEco
Karol Robaczewski

ul. Sadownicza 1, 
86-021 Żołędowo k. Bydgoszczy
NIP: 967-112-75-60


Obsługujemy Toruń, Bydgoszcz,
województwo kujawsko-pomorskie

lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
lokalizacja wycieków
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ile kosztuje osuszanie ścian po zalaniu
25 sierpnia 2020

DLACZEGO NAWET MAŁY WYCIEK MOŻE SPOWODOWAĆ DUŻE SZKODY? - TERMOECO

Każda nieszczelność instalacji wodnej może przynieść negatywne skutki dla domu czy mieszkania. Czasami wydaje się, że mały wyciek nie spowoduje dużych szkód, jednak jest to przekonanie błędne, które może doprowadzić do poważnych konsekwencji, pochłaniających później znacznie większe koszty usunięcia skutków awarii.

 

MOŻLIWOŚĆ POGŁĘBIENIA USTERKI

Brak właściwej reakcji podczas pojawienia się małego wycieku może szybko zamienić się w znacznie większą awarię. Dopóki nie znamy przyczyn, a przede wszystkim konkretnej lokalizacji, nie wiemy dokładnie, jak sobie z nim poradzić i czy nie wyrządzi nam większych szkód. Z tego powodu należy po zauważeniu problemu szybko zwrócić się do fachowców, którzy będą mogli określić jego miejsce oraz wdrożyć działania naprawcze.

 

CICHE NISZCZENIE

Czasami mały wyciek wody może być groźny ze względu na swoją skalę. Takiej awarii możemy po prostu przez dłuższy czas nie zauważyć, a destrukcja będzie w tym czasie postępować. Gdy już zostanie ona dostrzeżona, długotrwały wpływ wilgoci może wywołać trwałe skutki, których usunięcie będzie kosztowne i czasochłonne.

 

MOMENT AWARII

Istotnym czynnikiem wpływającym na skalę awarii może być czas, w którym dojdzie do pojawienia się przecieku. Najgorszy moment przychodzi wtedy, gdy nikogo nie ma w domu, zwłaszcza gdy jest to dłuższa nieobecność, chociażby wyjazd wakacyjny. Wówczas nawet mała ilość przedostającej się z instalacji wody w ciągu dłuższego okresu może zalać mieszkanie. Z tego powodu wiele osób zakręca zawory, gdy decyduje się opuścić swoje miejsce zamieszkania.

 

POWSTAWANIE ZAGRZYBIENIA

Nawet niewielki wyciek może przełożyć się na uciążliwe konsekwencje w postaci pojawienia się wilgoci, skutkującej zagrzybieniem powierzchni. To nie tylko problem przekładający się na powstawanie plam i innych zabrudzeń obniżających walory wizualne , ale również niekorzystnie wpływający na zdrowie osób w nich przebywających. Wtedy, w zależności od jego skali, mogą być konieczne specjalistyczne działanie mające na celu oczyszczenie pomieszczenia.

 

+48 570 245 110

TermoEco