Jak zlokalizować wyciek wody w budynku?

W przypadku osuszania budynków jedną z najważniejszych kwestii jest poprawne zlokalizowanie wycieku wody w budynku, co pozwoli doraźnie zaradzić problemowi powiększania się szkody, ale także uchronić dom od tych problemów w przyszłości. W tym celu stosowanych jest przez specjalistów kilka metod, z których wymienimy często wykorzystywane.

Kamera termowizyjna

Często stosowaną, całkowicie nieinwazyjną metodą jest wykorzystanie techniki termowizyjnej, która wykorzystywana jest przede wszystkim do instalacji ogrzewania oraz układu transportującego ciepłą wodę. Jej działanie jest bardzo szybkie, a polega na wykryciu zmian temperaturowych.

Kamera inspekcyjna

W przypadku konieczności dotarcia do miejsc, do których dostęp jest utrudniony. Warto wykorzystać to narzędzie, pozwalające na zlokalizowanie wycieków wody w miejscach, w których inne metody nie mogą mieć zastosowania.

Pomiar sygnałów dźwiękowych

Inną metodą jest wykorzystanie narzędzi akustycznych, które pozwalają za pomocą geofonu wychwycić wszelkie nieprawidłowości w instalacji za pomocą przesłania sygnałów dźwiękowych, a po natrafieniu na uszkodzenia zostaje przekazany sygnał.

Kontakt

TermoEco
ul. Gdańska 25
85-005 Bydgoszcz

tel.: 570 245 110
Obsługujemy całe woj. kuj.-pomorskie, Bydgoszcz, Toruń

Infolinia czynna
pn - sob w godz. 7.00 - 20.00

e-mail: biuro@termoeco.pl

Kontakt

Prośba o kontakt

Mapa dojazdu